Menü

WIN lingual ortodontik aparey

Güzel bir gülüş size özgüven katacak. WIN’in çok kısa sürede dünyanın en çok satan dışarıdan görülmeyen ortodontik aparey olmasının altında yatan sebep budur. WIN ile tedavi edilen hastalar, planlanan diş hareketi güvenilirliğine hayran. WIN lingual ortodontik aparey güvenilirlik ve estetiği bir araya getirerek mükemmeli yakalıyor. Daha fazla bilgi için lütfen ortodontistinize danışın.

Kişiye özel WIN lingual ortodontik aparey

Sabit bir lingual ortodontik apareyin pek çok marifeti vardır: Çoğu ortodontik tedavilerde, mükemmel sonuç elde edebilmek için dişin üç boyutlu hareketi gereklidir. Dişleri kuronlara uygulanan kuvvet ile hareket ettiren çıkarılabilir apareylerin tersine, sabit lingual ortodontik aparey ile doğrudan diş köküne de kuvvet uygulanabilmesi ve dişin mükemmel pozisyonlanması mümkündür.

Engstand Vorn
Engstand Vorn Engstand Oberkiefer Engstand Unterkiefer

Çapraşıklık

Çapraşıklıkta diş kuronları birbirinin üzerine biner ve diş kökleri de yer yer temas halindedir. Sabit lingual ortodontik aparey ile diş kuronları ve diş kökleri mükemmel şekilde yan yana dizilebilirler. Ardından dişler tamamen düz olacak şekilde sıralanır. Çıkarılabilir apareylerle bilhassa köpek dişlerinin rotasyonu zordur. Sabit lingual ortodontik aparey ile köpek dişlerinin ve ön dişlerin mükemmel şekilde rotasyonu mümkündür.

Lueckenstand Vorn
Lueckenstand Vorn Lueckenstand Oberkiefer Lueckenstand Unterkiefer

Aralıklı dişler (diastema)

Aralıklı dişlerde sadece diş kuronları değil, bilhassa diş kökleri arasındaki aralıkların da kapatılması gerekir. Nitekim aksi taktirde sonuç kalıcı değildir ve bu işten anlayanlar için estetik olarak da kabul edilebilir değildir. Çıkarılabilir apareyler bu kök hareketlerini güvenilir biçimde gerçekleştiremezler ama sabit lingual ortodontik aparey ile bu mümkündür.

Kreuzbiss Vorn
Kreuzbiss Vorn Kreuzbiss Seite

Lateral çapraz kapanış

Çapraz kapanışın düzeltilmesinde en önemli şey, diş pozisyon düzeltmelerinin sonunda dişlerin mükemmel biçimde kapanışını elde etmektir. Dişler mükemmel şekilde birbirlerinin üzerine oturmazsa sonuç kalıcı değildir ve geriye dönebilir. Sabit lingual ortodontik apareylerle ortodontist, dişlerin kapanışını çok daha rahat düzelterek mükemmel sonuç elde edebilir.

Offener Biss Vorn
Offener Biss Vorn Offener Biss Seite

Açık kapanış (openbite)

Açık kapanışta dişler, kapanmalarını sağlamak üzere, kökleri ile birlikte yukarı ya da aşağı hareket ettirilmek zorundadır. Çıkarılabilir apareyler ile bu sadece sınırlı şekilde mümkündür. Sabit lingual ortodontik apareyler dişin tamamını, yani kuron ve kökü, güvenilir ve hassas biçimde yukarı ve aşağı hareket ettirebilir.

Tiefbiss Vorn
Tiefbiss Vorn Tiefbiss Seite

Derin kapanış (deep bite)

Derin kapanış hasta için uzun vadede çok rahatsızlık verici olabilir. Bu durum özellikle ilerleyen yaşla derin kapanışın giderek kötüleşmesi durumunda söz konusudur. Yaşlı derin kapanış hastaları sıklıkla alt ön dişleri ile damak mukozasını ısırırlar. Derin kapanışı kalıcı şekilde düzeltmek için ön dişlerin ideal bir açıda birbirlerine kavuşması gerekir. Bunun için neredeyse her zaman diş kökünün açık biçimde tanımlanmış hareketleri gereklidir. Diş kökünün hareketleri sadece sabit lingual ortodontik apareyler ile hassas biçimde gerçekleştirilebilir.

Ueberbiss Vorn
Ueberbiss Vorn Ueberbiss Seite

Overjet

Overjet ya üst çene ön dişlerinin anlamlı biçimde önde durması ya da alt çene ön dişlerinin açıkça geride durmasıdır. Her halükarda diş kronlarının, diş kökleri de dahil olmak üzere, birbirine göre pozisyonu düzeltilmelidir. Burada da diş köklerinin pozisyonunun güvenilir biçimde kontrolü gereklidir. Çıkarılabilir apareyler, diş köklerinin güvenilir bir şekilde hareket ettirilmesine izin vermez. Sabit lingual ortodontik apareyler ile ortodontistin, diş köklerini güvenilir biçimde hareket ettirmesine imkan verilir.

Progenie Vorn
Progenie Vorn Progenie Seite

Progenie (ters overjet)

Mandibular Protrüzyonda alt çenenin tamamı fazla öndedir, ön çapraz kapanış mevcuttur. Yanlış konumlanan alt ve üst çene diş dizilerinin düzeltilmesi için diş kuronlarının kontrollü biçimde hareket ettirilmesi tedavi başarısı açısından önemlidir. Sabit lingual ortodontik apareyler ile bu kontrol sağlanabilir. WIN ortodontistiniz size severek bilgi verecektir.

Sabit + görünmez = güvenilir sonuç
… Herkesin farkettiği bir gülümseme için!

WIN beklentilerinizi bir elde topluyor: Apareyi takıp çıkarmayı sürekli düşünmek zorunda kalmadan, güvenilir ve öngörülebilir ortodontik tedavi. Sabit lingual ortodontik aparey her zaman aktiftir. Çünkü günün 24 saati ve haftanın 7 günü ağzınızdadır.

WIN lingual teknolojidir – Lingual teknoloji WIN’dir

Lingual teknoloji, dişlerin iç kısmında sabit olan ortodontik apareydir. WIN’in ultra yassı, diş dostu tasarımı, hastalar açısından tedaviyi oldukça keyifli hale getiriyor. En çok satan lingual apareyin üreticisi olarak tecrübelerimiz size avantaj sağlar.

WIN bir parçanız olacak

Lingual ortodontik apareyiniz çabucak bir parçanız haline gelecek. Yüksek teknoloji ürünü braketimizin süper yassı tasarımı dişlerinize mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Aşırı rahat içten (lingual) braketimiz her zaman etkilidir! Bu nedenle diş hareketleriniz ve dişlerinizdeki düzelme kısa süre içinde görülebilir hal alacaktır.

Hemen daha güzel bir gülümseme sergileyin

Sadece ortodontistinizde gerçekleştirdiğiniz aylık kontrol, size sabit bir lingual ortodontik apareye sahip olduğunuzu hatırlatacak. Dışarıdan kesinlikle görülmez. Ancak düzelme hemen gözle görülür.

Çocuk ve gençlerde çürük profilaksisi

Lingual ortodontik apareyler çocuk ve gençlerde etkin bir çürük profilaksisidir. Dekalsifikasyon şeklindeki kalıcı bir diş hasarının oluşum riski, sabit lingual ortodontik apareyler ile asgari düzeye indirilmiştir. Yapılan yeni çalışmalar, kalsiyum kaybının (dekalsifikasyonun başlıca nedeni) çok daha düşük olduğunu göstermiştir. 1,2,3

Lingual ortodontik aparey kişiye özeldir

Üzerinize dikilmiş bir takım elbise misali sadece sizin dişlerinize uyan sabit lingual ortodontik apareyle her türlü diş hareketi gerçekleştirilebilir. WIN ortodontik braketler yüksek teknoloji ürünü, süper yassı, süper hassas ve süper güvenilirdir. Bu özellikler WIN’i dünya çapında en çok satılan lingual ortodontik aparey yapıyor. Sağlığınız söz konusu olduğunda taviz vermeyin.

Lingual teknoloji dışarıdan görülmez

Lingual ortodontik apareyler sadece dişlerin iç yüzeyine uygulanır. Bu nedenle lingual ortodontik apareyler örneğin şeffaf plakların aksine kesinlikle dışarıdan görülmez.

WIN bir parçanız olacak

Sabit lingual ortodontik apareyler tartışılmaz avantajlarından yararlanın. WIN apareyi ile daha kısa sürede, belirgin şekilde daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. En önemlisi: Sonuç günlük formunuzdan bağımsız! Diş teliniz daima ağzınızda ve gece-gündüz çalışmaya devam eder. Çıkarılabilir apareylerle doğayı kandırabileceğiniz fikrini kafanıza yerleştirmeyin.

Dişleri sadece kuronlara uygulanan kuvvetle hareket ettirme ya da üç boyutlu diş hareketi sağlama.. Hangisini istiyorsunuz?

Çıkarılabilir ortodontik apareyler dişleri sadece kuronlara baskı yaparak hareket ettirir ve bu nedenle karmaşık bazı diş hareketlerini gerçekleştiremezken, sabit lingual ortodontik apareyler üç boyutlu ve tamamen kontrollü diş hareketleri gerçekleştirebilir. Bu karmaşık diş hareketleri, mükemmel sonuç elde edebilmek için pek çok kez gereklidir. Ortodontistinizden mükemmelin altında bir sonuç beklememelisiniz.

2013 06 25 0005 1 E1543400091367 Başlangıç durumu
Wechselbild1 Sonuç
Zahn2 Tedavi planlaması

Ortodontist planlar – WIN tedarik eder

WIN sabit lingual ortodontik apareyler optimal ve tam olarak öngörülebilir bir sonuç elde edebilir. Kesinlikle çok memnun kalacaksınız!

Garantili mükemmel sonuç özgüveninizi arttıracak

Bir tedavi gerek hasta, gerekse de ortodontist için çok zahmetli olabilir. Bu nedenle WIN size kesin şekilde belirlenmiş bir hedef sunuyor: Lingual ortodontik apareyin takıldığı günden itibaren hedeflenen optimal sonuç belirlenmiştir. Tedavinin sonunda sonucunuzu, başlangıçtaki planlama ile karşılaştırın. Çok memnun kalacaksınız çünkü WIN her zaman yanınızda.

Bir WIN braketi güvenilir diş hareketini mümkün kılar.
Bu nedenle WIN’i tercih edin.