Menü

DW Lingual Systems, lingual teknoloji alanında lider bir şirket olup, WIN ortodontik apareyi geliştiren şirket olarak uluslararası alanda isim yapmıştır. Bunun perde arkasında, dişlerin iç tarafına uygulanan, sabit bir lingual ortodontik braket yatmaktadır. Bu onu dışarıdan tamamen görünmez kılar.

Estetiği dışında içten sabit ortodontik aparey oldukça yüksek güvenilirliği ile ilgi çekiyor. Bilgisayar kontrollü bükme robotları, hassas şekilde, her hasta için kişiye özel bükülmüş ark telleri üretmektedir. Yüksek teknoloji ürünü işlem sayesinde en karmaşık diş pozisyon bozuklukları dahi sıkıntısız ve öngörülebilir şekilde düzeltilebilmektedir.

Buna ek olarak lingual ortodontik braket, fevkalade yassı tasarımı sayesinde sunduğu taşıma konforu ile öne çıkmaktadır. Braket gece-gündüz çalıştığından, amaçlanan optimal tedavi hedefine düşünülenden daha kısa sürede ulaşılabilmektedir.

Çocuk ve gençler için lingual ortodontik aparey ek olarak çürük profilaksisi anlamına gelmekte ve dekalsifikasyonlara bağlı kalıcı diş hasarı riski en aza indirgenmektedir.

Sonuç: Lingual ortodontik aparey her yaşa ve dolayısıyla bütün aileye uygundur.